Nedjelja, 13 listopada, 2024
NaslovnicaVijestiSvjedočimo li raspadu Schengenskog sporazuma?

Svjedočimo li raspadu Schengenskog sporazuma?

Zapratite nas na Telegramu: https://t.me/provjeri_hr i YouTube: https://www.youtube.com/@provjeri_hr

Migrantska kriza

Borba Mađarske s Europskom unijom pogoršava se iz dana u dan. Europski sud pravde zaprijetio je Budimpešti kaznom od 200 milijuna eura jer nije primila migrante. Viktor Orban ne samo da odbija platiti kaznu, već bi htio početi prevoziti migrante iz Mađarske autobusima izravno u Bruxelles.

“U smislu najava mađarskih vlasti da će ilegalne migrante prevoziti s mađarsko-srpske granice u Bruxelles, jednom riječju, u osnovi, to je neprihvatljivo”, rekao je glasnogovornik Komisije. “Ova akcija, ako bi se provela, bila bi u jasnom kršenju prava EU, ali i u jasnom kršenju načela iskrene i lojalne suradnje, ali i međusobnog povjerenja. Osim toga, to će također potkopati sigurnost Schengenskog prostora u cjelini.”

- Advertisement -

Dakle, nepoznate i neprovjerene osobe potkopale bi sigurnost Schengenskog prostora ako bi ih se autobusima dovezlo do Bruxellesa, ali Komisija nije zabrinuta zbog migranata koji ulaze u neovisne države članice… ?!

Sada postoje rasprave o tome da bi države članice trebale provoditi granične provjere u cijelom Schengenskom području, što u potpunosti uništava premisu slobodnog kretanja unutar regije. Migrantska kriza bi mogla označiti kraj sporazuma o Schengenskom području jer Bruxelles inzistira na tome da građani EU-a zažmire na milijune ljudi koji se slijevaju preko njihovih granica.

Izvorni Schengenski sporazum potpisan je 14. lipnja 1985. od strane Belgije, Francuske, Zapadne Njemačke, Luksemburga i Nizozemske, s ciljem da se omogući Europljanima mogućnost slobodnog kretanja Europom bez graničnih provjera ili viza. Schengensko područje postalo je funkcionalno 1995. godine i sada se proširilo na 27 zemalja, pokrivajući prostor od 4 milijuna četvornih kilometara i dopuštajući slobodu kretanja za 420 milijuna Europljana.

Bruxelles je pogrešno vjerovao da će sve članice slijepo pristati na koordinirane politike azila. Međutim, čelnici poput Orbana snažno se protive ovim mjerama i odbijaju popustiti bez obzira na kazne. Europa je svjedočila potpunoj promjeni stanovništva posljednjih godina pod politikom otvorenih granica koja u potpunosti uništava tradiciju i kulturu svake nacije, a da ne spominjemo proračune jer ne postoji način na koji bilo koja nacija može pružiti punu državnu pomoć beskrajnim pridošlicama.

- Advertisement -

“Čini se da su ilegalni migranti važniji briselskim birokratima od vlastitih europskih građana”, rekao je Orban u lipnju kada je ECJ presudio da je Mađarska počinila “bez presedana i iznimno ozbiljno kršenje zakona EU-a” za osiguranje svoje granice.

Belgija je rekla da neće odobriti azil migrantima koji se prevoze autobusima, jer nadležnima zapravo nije stalo do ljudi. Orban pokazuje prkos globalistima u Bruxellesu, dajući prioritet nacionalnoj sigurnosti Mađarske. Ipak, njegova nespremnost da klekne ima svoju cijenu. Može se nadati da će drugi europski čelnici djelovati solidarno i također zahtijevati čvršću sigurnost granica, ali kada svaka nacija počne zahtijevati samoobranu, vjerojatno ćemo vidjeti kraj Schengenskog prostora.

Provjeri/armstrongeconomics.com

Foto naslovnice: pixabay.com

Svidio vam se članak? Trebamo i vašu pomoć da nastavimo iznositi istinu!
VEZANO

najnovije