Petak, 13 rujna, 2024
NaslovnicaNajnovijeAkcijski plan G7 otkriva što nam spremaju

Akcijski plan G7 otkriva što nam spremaju

Zapratite nas na Telegramu: https://t.me/provjeri_hr

Dobro pročitajte

13. svibnja 2022. godine donesen je Akcijski plan protiv COVID-19, kojim su ministri vanjskih poslova Kanade, Francuske, Njemačke, Italije, Japana, Ujedinjenog Kraljevstva, SAD-a i visoki predstavnik EU-a iznijeli zajednički plan borbe protiv ove bolesti.

Naime, na nedavno održanom samitu G7, sastali su se vodeći ljudi ovih zemalja, te donijeli spomenuti akcijski plan protiv čovječanstva, čiji bi najkraći sažetak bio:

1. G-20, G-7, UN,WHO i sve vlade trebaju se pripremiti za cijepljenje minimalno 70% stanovništva u 2022. i 2023. godini;

- Advertisement -

2. Povećati kapacitete proizvodnje cjepiva, organizirati zdravstveni i distribucijski sustav, suzbiti dezinformacije.

Zaključak u cijelosti (prijevod s engleskog jezika, original ovdje)

„Akcijski plan za COVID-19

Mi, Ministri vanjskih poslova G7 Kanade, Francuske, Njemačke, Italije, Japana, Ujedinjenog Kraljevstva i Sjedinjenih Američkih Država i visokih predstavnika

Europske unije, podržavamo sljedeći akcijski plan:

Mnogo je već postignuto u našim naporima da okončamo pandemiju COVID-19 globalnom opskrbom cjepiva koja se sada brzo ubrzava. Međutim, ostaju značajne praznine u globalnom odgovoru na trenutnu zdravstvenu krizu. Ostaju izazovi za baviti se pravednošću u ovoj pandemiji COVID-19 i budućom spremnošću za pandemiju.

- Advertisement -

Kao članice G7, imamo posebnu odgovornost za suradnju sa zemljama u kojima se vrši implementacija i gospodarstvima koja će pomoći u rješavanju ovih nedostataka. S obzirom na širok raspon utjecaja pandemije, ministri vanjskih poslova imaju ključnu ulogu u osiguravanju toga da se poduzima sveobuhvatna i brza akcija.

Naš doprinos kao ministara vanjskih poslova u ukupnom angažmanu G7 u globalnom zdravlju u 2022. usredotočit će se na zajedničko rješavanje nedostataka u globalnom cijepljenju protiv COVID-19, s naglaskom na ranjive grupe, šireći naglasak i podršku zdravstvenim radnicima na prvoj liniji kroz potrebnu opremu. U skladu s drugim inicijativama G7, radit ćemo sa zemljama i međunarodnom zajednicom da počne planirati tekući odgovor na COVID-19 2023. i dalje kako bi se pomoglo u izgradnji političke predanosti spremnosti za budućnost.

Ovaj napor usklađen je s Globalnom strategijom cijepljenja Svjetske zdravstvene organizacije i preuzetom obvezom od strane G20 na Summitu lidera u Rimu u listopadu 2021. U tu svrhu obvezujemo se:

CIJEPLJENJA

• Suradnja s vladama, partnerstvom za isporuku cjepiva protiv COVID-19 i druge relevantne dionike za potporu 115 zemalja u potrebi, posebno zemalja srednje regije, s 3,95 milijardi USD za rješavanje logističkih, planiranih i ljudskih resursa kako bi se osiguralo da cjepiva postanu stvarna cijepljenja, uključujući:

– Podršku zemljama s injekcijama i drugom pratećom opremom;

- Advertisement -

– Pružanje obuke temeljene na dokazima o sigurnosti i djelotvornosti cjepiva;

– Izgraditi kapacitete za zdravstvene radnike i djelatnike za njegu, šireći liniju fronta i zdravstvenu radnu snagu;

– Izgradnja povjerenja u javne institucije i borba protiv pogrešnih i dezinformacija na terenu kroz sudjelovanje u zajednicama i prilagođene informacijske kampanje, temeljene na znanstvenim i činjeničnim dokazima;

– Poboljšanje logistike kroz javno-privatna partnerstva;

– Poboljšanje koordinacije konkretnih mjera na terenu među donatorima i provedbene mjere kako bi se izbjeglo dupliciranje i stvorile sinergije između različitih aktivnosti, koje vodi SZO i druge relevantne čimbenike, uključujući multilateralne aktere, prema potrebi;

– Integriranje mjera unutar ojačanih zdravstvenih sustava za osiguranje isporuka COVID-19 cjepiva;

– Podrška nacionalnim i podnacionalnim kampanjama za postizanje cilja od 70%, s

 Prioritetom na pokrivenosti među zdravstvenim radnicima i radnicima na prvoj liniji, starijim osobama i imunokompromitiranim;

• Ne ostavljati nikoga iza u našoj globalnoj kampanji cijepljenja stavljanjem posebnog fokusa na povijesno marginalizirane i ranjive skupine, posebice izbjeglice, ruralne zajednice, te žene i djevojke, posebno one koji žive u krizi ili u humanitarnom kontekstu i pozivajući na potpunu operacionalizaciju COVAX-a;

• Zaštita zdravstvenih radnika na prvoj liniji i održivo jačanje nacionalnih zdravstvenih sustava, npr. tako što će se podržavati kapaciteti za otkrivanje i nadzor na svim razinama.

PROIZVODNJA CJEPIVA

• Povećanje održivih lokalnih i regionalnih proizvodnih kapaciteta u razvoju zemlje, kroz partnerstva za dobrovoljni transfer tehnologije s obostrano dogovorenim uvjetima i drugim relevantnim oblicima potpore s naglaskom na potpori izgradnje održivih dugoročnih kapaciteta za sigurnu, učinkovitu i zajamčenu kvalitetu Cjepiva protiv COVID-19, kao i šire osnovne medicinske potrepštine kao npr. antivirusna sredstva, što nam omogućuje da budemo fleksibilni u odgovoru na ovu i buduće pandemije.

• Stoga se obvezujemo podržati raznoliku globalnu proizvodnju cjepiva, podržavanje kapaciteta u zemljama niskog i srednjeg dohotka kroz dijeljenje znanja, stručnost i financiranje.

Blisko ćemo surađivati s drugim istomišljenicima, međunarodnim i UN-ovim partnerima i organizacijama kao i multilateralnim i regionalnim inicijativama za udruživanje naših napora. G7 Ministri vanjskih poslova prepoznaju kritičnost odgovora na pandemiju COVID-19.“

Conscious Pilat

Najodvratnije laži često su izrečene u šutnji.

Svidio vam se članak? Trebamo i vašu pomoć da nastavimo iznositi istinu!
VEZANO

najnovije