Četvrtak, 26 prosinca, 2024
NaslovnicaVijestiWHO upozorava na nove smrtonosne srčane probleme kod beba cijepljenih majki

WHO upozorava na nove smrtonosne srčane probleme kod beba cijepljenih majki

Zapratite nas na Telegramu: https://t.me/provjeri_hr

Zločin nad djecom

WHO upozorava na nove smrtonosne srčane probleme kod beba cijepljenih majki.

Prema hitnom upozorenju, Ujedinjeno Kraljevstvo trpi veliki porast “neobičnog” miokarditisa među dojenčadi.

Došlo je do “povećanja ozbiljnog miokarditisa u novorođenčadi povezanog s infekcijom enterovirusom u Walesu” između lipnja 2022. i ožujka 2023.

WHO također priznaje da je jedna beba umrla od miokarditisa, što zdravstvena agencija Ujedinjenih naroda opisuje kao “neobično”.

Uznemirujuće upozorenje dolazi usred porasta slučajeva miokarditisa u cijelom svijetu među potpuno cijepljenom djecom. Ranije ove godine, tijekom saslušanja Odbora o povećanju cijena cjepiva protiv Covida, izvršni direktor Moderne Stéphane Bancel priznao je da je njegova tvrtka znala za povećani rizik od miokarditisa za primatelje cjepiva, ali je namjerno skrivao te informacije od očiju javnosti.

Agencija za zdravstvenu sigurnost Ujedinjenog Kraljevstva (UKHSA) potvrdila je izvješće, ističući da je “broj slučajeva veći od prosječnog” enterovirusa viđen kod “vrlo malih beba” u jesenskim i zimskim mjesecima, izvijestio je Telegraph. Najveći porast broja slučajeva miokarditisa dogodio se u studenom.

Međunarodni odbor za taksonomiju virusa primijetio je da se enterovirusi, rod jednolančanih RNA virusa, “umnožavaju primarno u gastrointestinalnom traktu ili gornjem dišnom traktu ili ponekad u oba, ali se mogu razmnožavati i u drugim tkivima, npr. živcima, mišićima , itd. Infekcija često može biti asimptomatska. Kliničke manifestacije uključuju prehladu, blagi meningitis, encefalitis, mijelitis, miokarditis i konjunktivitis.”

Dok je enterovirusna infekcija kod beba navodno uobičajena, WHO je priznao da je “povećanje miokarditisa s teškim ishodom u novorođenčadi i dojenčadi povezano s enterovirusnom infekcijom neuobičajeno”.

Petnaest beba je oboljelo pod ovim “neobičnim” okolnostima.

Poznato je da je devet dojenčadi primljeno u bolnicu, dok je jedna beba umrla.

Svi su bili mlađi od 28 dana.

Od 5. svibnja na bolničkom liječenju ostaje jedan pacijent.

Nekoliko beba koje su hitno poslane na intenzivnu njegu imale su značajke sepse i kardiorespiratornog zastoja koji su dodatno imali upaljena srca.

Liječenje je usmjereno na prevenciju komplikacija budući da ne postoje specifične antivirusne terapije za enteroviruse, objašnjava WHO.

Dr. Christopher Williams, konzultant epidemiolog za javno zdravstvo Walesa, rekao je u izjavi:

„Ovaj skup je neobičan zbog broja slučajeva prijavljenih u relativno kratkom vremenskom okviru, pa su istrage sada u tijeku u suradnji s pedijatrijskim timom u dječjoj bolnici u Walesu kako bi se razumjeli razlozi i istražili svi daljnji slučajevi koji bi mogli izvijestiti u nadolazećim tjednima i mjesecima.

Roditelji bi trebali biti uvjereni da, iako je došlo do porasta slučajeva, to je još uvijek iznimno rijetka pojava.”

Daily Mail je detaljno opisao slučaj jednog novorođenčeta, starog samo nekoliko tjedana, koje je umrlo 9. ožujka u jugozapadnoj Engleskoj.

Dok je dječak, Elijah Edwards, bio pozitivan na enterovirus, njegov slučaj nije bio uključen u službenu evidenciju, što sugerira da je problem mogao utjecati na više od službeno prijavljenih 15 beba.

Elijahina majka, Joann Edwards, rekla je da je njezina obitelj bila ignorirana i da je bila “zapanjena” kada je saznala da su druga djeca pogođena, posebno nakon što je njezina obitelj “navedena da vjeruje da smo jedini”.

“To što smo ostali u mraku činilo je da se tada osjećamo kao da imamo nešto za skrivati”rekla je Joann Edwards  za BBC.

Dr. Shamez Ladhani, pedijatar konzultant u UKHSA-i, naznačio je da dužnosnici ispituju je li Engleska imala slične slučajeve i “postoje li neki čimbenici koji potiču porast slučajeva”.

Dok neki znanstvenici tvrde da je klaster bio anomalija, možda rezultat testiranja ili dijagnostičkih čuda, nisu svi uvjereni.

Telegraph je izvijestio da neki vjeruju da je “do toga moglo doći zbog promjena u epidemiologiji kao rezultat zatvaranja zbog pandemije Covida.”

Dr. Liz Whittaker, savjetnica za pedijatrijske zarazne bolesti pri Imperial College Healthcare NHS Trust, rekla je: “Ono što mislim da je malo neobično u vezi s ovom, kao i sa svim ostalim, je da ih nije bilo mnogo u 2021. …

Možda se epidemiologija svega malo promijenila pa su se dogodili u nešto drugačijem vremenskom razdoblju.”

Whittaker napominje da su razne druge zaraze, kao što je streptokok skupine A, doživjele promjene u obrascima infekcije nakon karantina.

Studija iz 2021. u časopisu za zarazne bolesti Eurosurveillance pokazala je da je došlo do “brzog porasta” infekcija enterovirusom nakon karantena zbog COVID-19.

Bebe mlađe od 3 mjeseca činile su 5% slučajeva infekcije enterovirusom D68; Djeca u dobi od 4 do 12 mjeseci predstavljala su 11% ukupnog broja slučajeva detaljno opisanih u studiji.

Studija iz travnja 2022. objavljena u časopisu Infection otkrila je “izvanredan porast broja virusnih respiratornih infekcija, uglavnom uzrokovanih ljudskim Rhino-/Enterovirusom i respiratornim sincicijskim virusom (RSV), primijećen je nakon popuštanja preventivnih mjera”, dodajući da je enterovirus infekcije su se povećale 16 puta nakon ponovnog otvaranja.

Unatoč neizvjesnosti oko “neobičnog” klastera, zdravstveni dužnosnici nastavljaju uvjeravati roditelje da nema razloga za brigu, izvještava Telegraph.

U upozorenju WHO-a nije navedeno jesu li majke pogođenih beba cijepljene tijekom trudnoće.

Provjeri/thepeoplesvoice.tv

Foto naslovnice: screenshot thepeoplesvoice.tv

P O D I J E L I !

Svidio vam se članak? Trebamo i vašu pomoć da nastavimo iznositi istinu!
VEZANO

najnovije