Ponedjeljak, 11 studenoga, 2024
NaslovnicaLažna povijestJe li Australija možda Antartik?

Je li Australija možda Antartik?

Zapratite nas na Telegramu: https://t.me/provjeri_hr i YouTube: https://www.youtube.com/@provjeri_hr

„Down Under“

„Njihova“ priča ili „HisStory“ o Australiji puna je neusklađenosti koje otvaraju mnoga pitanja i navode na mišljenje da službeni narativ baš ne drži vodu.

Australija, kontinent ili dio nekog drugog kontinenta, puna je zabranjenih zona poput Antarktika. Ovdje nećemo ulaziti u detalje koje su to zabranjene zone, jer o tome se može više doznati ovdje. Istaknut ćemo samo tri zečje ograde, duge 3.253 km, završene 1907. godine, i Dingo ogradu, dugu 5.614 km i dovršenu 1885. godine. Ovaj nam je podatak potreban zbog jedne karte koja ukazuje na neusklađenosti službenog narativa.

Ono što odmah u počeku zbunjuje je pitanje jesu li tolike probleme mogli stvarati zečevi i Dingo psi krajem 19. stoljeća da su se morale izgraditi ograde čije godišnje održavanje danas košta 10 milijuna kanadskih dolara? Jesu li australski zečevi (i psi) toliko glupi da ne znaju ispod ograde iskopati rupu, za razliku od europskih koji su i arheolozi, pa kopajući rupe pronalaze vrijedne predmete stare tisuće godina? Ili se iza tih ograda nalazi nešto što je od nas skriveno? Kamo bi nas put odveo da imamo pristup zabranjenim zonama? Možda do otkrića da Australija nije ono što nam je o njoj rečeno.

- Advertisement -

Za Australiju Wikipedia kaže da su je otkrili Holanđani 1606. i da ju je Velika Britanija prisvojila 1770. godine. Međutim, na starim kartama iz razdoblja od 1570.-1787. godine nema Australije. Tako, primjerice, na karti Abrahama Orteliusa iz 1570. godine, koja se nalazi u Kongresnoj knjižnici u Washingtonu, nema Australije. Umjesto nje vidljiva je ogromna kopnena masa pod nazivom Terra Avstralis Nondvm Cognita u značenju nepoznata južna zemlja, romantični naziv kartografa za Antarktik.

Još je zanimljivija karta koju je 1587. godine izradio kartograf Urbano Monti, i koja je bila nedostupna sve do nedavno kad ju je dobio David Rumsey iz Centra za karte Knjižnice Standfordu Kaliforniji. Karta predstavlja Zemlju gledanu iz perspektive Sjevernog pola koju su perspektivu rijetko koristili bivši kartografi. Na karti nema Australije, ali na mjestu gdje bi ona trebala biti velika je kopnena masa. Karta ne samo da prikazuje gradove u Sjevernoj Americi kojih prema službenom narativu tamo ne bi trebalo biti, već i mjesta koja će se tek kasnije otkriti. Na karti – koja pokazuje puno detalja, stanovništvo prije otkrića onoga što se tamo nalazi danas, raznolik životinjski i biljni svijet te gust pomorski promet između kontinenata – također nema Australije. Na mjestu gdje bi ona trebala biti nalazi se velika kopnena masa. Ogradu za zečeve i pse nacrtao je autor sa stranice stolenhistory.org.

Današnja populacija zečeva procjenjuje se na 300 milijuna. A komična priča o njima započinje 1788. godine s 24 zeca. Zečeve je u Australiju uvela Prva flota sačinjena od 11 britanskih brodova koji su dovezli prve britanske koloniste i osuđenike. Zečevi su postali problem kad je Thomas Austin pustio 24 divlja zeca za potrebe lova 1859. rekavši da bi „uvođenje nekoliko zečeva moglo učiniti malo štete i pružiti dodir doma, uz mjesto za lov“.

Sad dolazimo do najzanimljivijeg detalja. Pogledajmo samo pet vrsta životinja koje je Monti nacrtao na karti, a žive u Australiji. Nameće se pitanje kako ih je Monti mogao nacrtati na karti 1587. godine, 201 godinu prije nego što su, primjerice, zečevi, prema službenom narativu, došli u Australiju? I ne samo zečevi i divlje deve koji lutaju Australijom u brojnim skupinama prikazanim na Montijevoj karti 253 godine prije nego što su doneseni u Australiju prema službenoj priči, nego i dvonožna australska zmija gušter?

Na uvećanom dijelu karte dvonožna zmija gušter nalazi se u području koje Monti naziva Terra de la Nuova Guinea, a desno od meridijana je područje koje on naziva Brasileia.

Uvećana karta preuzeta je iz videa Hidden Land Exploration youtube korisnika Vibes of Cosmos, koji zagovara ideju da se Zemlja s poznatim i nepoznatim kontinentima (Terra Vista) zrcali u Mjesecu, pokazujući sličnost između Montijeve karte i onoga što, prema autoru videa, ogleda u Mjesecu. Ne postoji Antarktika koja se zrcali u Mjesecu. Razlikuju se po tome što Vibes of Cosmos prikazuje Australiju, a Monti kopnenu masu koju čine Nueva Guinea i Brasilia.

- Advertisement -

Ako je tako kao što nam to službeni narativ priča, kako je onda 200 godina prije ucrtao zeca kartograf Monti? I ne samo zeca, deve koje u brojnim skupinama lutaju Australijom, već i dvonožnu australsku zmiju guštericu?

Još nešto privlači pozornost – slike obalnog dijela Australije i Antarktika. Obratite pozornost na izglačanost terena na slikama u prvom i izgled litica u drugome nizu. Ima li sličnosti?

Ili ovo:

Službena povijest kaže da su Australija i Antarktik odvojene su od Afrike, Madagaskara i Indije prije 90 do 100 milijuna godina. Kada se najjužniji dio Australije, Tasmanija, odvojio od Antarktike prije otprilike 33 milijuna godina, oceanske struje počele su teći između dva kontinenta, čineći Antarktiku hladnijom, a Australiju sušijom. Odakle im saznanja o tolikim milijunima godina, ako ne znaju što se dogodilo prije nekoliko tisuća godina?

Australski antarktički teritorij (AAT), koji se nalazi od 60°S zemljopisne širine do Južnog pola, isključujući francuski sektor, je pod upravom Odjela za klimatske promjene, energiju, okoliš i vodu preko svog Australskog antarktičkog odjela. AAT pokriva gotovo 5,9 milijuna četvornih kilometara, oko 42% Antarktike, a suverenitet nad teritorijem prenesen je s Britanije na Australiju 1933. godine.

Dok SAD i dalje održava veću istraživačku prisutnost na Antarktici u svojoj postaji McMurdo, peta kineska postaja bit će udaljena 320 km od američke postaje. Ruska postaja prisutna je na Antarktici od 1957. Tamo je prisutna i turska znanstvena baza te globalni satelitski navigacijski sustav (GNSS) kojim također upravlja Turska. Ukupno 30 zemalja (od listopada 2006.), sve potpisnice Antarktičkog sporazuma, djeluju na kontinentu i u okolnim oceanima. Kakva je to gužva na Antarktici?

- Advertisement -

Što je s ostalim ljudima kojima nije dopušteno da budu na Antarktiku, ili barem da love ribu? Ako biste brodom krenuli u zabranjene vode, osobito u blizini 60. paralele, mogli biste imati sreće i ploviti određenom rutom nekoliko puta, a da vas ne primijete, kao što je to učinila skupina australskih ribara u ovom videu, ali u jednom trenutku bit ćete suočeni s pojavom vojnog razarača koji će izdati upozorenje da odmah napustite područje.

Vojska je prisutna na Antarktici. Zašto? Što se tamo skriva od naših očiju, a što u zabranjenim zonama Australije?

Provjeri/www.durdicaantolic.com.hr

Foto naslovnice: web screenshots

Svidio vam se članak? Trebamo i vašu pomoć da nastavimo iznositi istinu!
VEZANO

najnovije